Представа за децу – Гужва код семафора

Представа Гужва код семафора одиграће се у понедељак 27.11.2023.год. у 18 часова у Дому културе у Пироту. Улаз је слободан.

Ауторке текста су Милица Пешић и Алина Сарвановић, студенткиње друге године смера Струковни васпитач за рад са децом у предшколској установи Академије техничко васпитачких струковних студија Одсек Пирот. Ликови у представи, деци познати из бајки и из цртаних филмова, стављени су у савремени моменат на раскрсници код семафора. Резонери у представи су Семафор који учи децу правилима саобраћаја и Бака која поручује колико је важно бринути о другима. У представи учествују:

Александра Милијић (Алиса),
Андријана Голубовић (Вук),
Алина Сарвановић (Зец),
Милица Пешић (Бака),
Ана Стојановска (Семафор),
Анђела Павловић (Којот),
Викторија Ранђеловић (Птица Тркачица) и
Стефан Крстић (Петар Пан).

На увежбавању текста и покрета са студентима је радила професорка др Јелена Вељковић Мекић, за сценографију је задужена др Бојана Николић, а за костиме др Драгана Драгутиновић.